Pasaulyje, kai drabužis kainuoja pigiau nei vienas kruasanas, o žmonių perkamoji galia vis auga – namuose ir spintose vietos nebeliko, tačiau nereikalingiems pirkiniams jos visada atrandame. Taip, net 21% mūsų spintos turinio taip ir nepamato dienos šviesos. Tačiau tos suknelės su 75% nuolaida juk nepaliksi kaboti parduotuvėje.
Žinoma, kiek drabužių turi būti spintoje – kiekvieno mūsų reikalas, tačiau nebūtina turėti pilnutėlės spintos, kad turėtume per daug. Turėti per daug netinkamų drabužių, tai lyg turėti kaip ir VISKO, bet kaip ir NIEKO.
Kviečiu iš arčiau pažvelgti į savo spintą ir pasitikrinti ar neturime per daug? Šie klausimai/trumpas spintos gidas leis ne tik atlaisvinti vietos spintoje, išsigryninti ko trūksta, bet ir leis suprasti esmines apsipirkinėjimo klaidas.
#1 VISIŠKAI PILNA SPINTA
Vienas pirmųjų ženklų, kad metas žvilgtelėti į savos spintą iš arčiau, kai spintoje tiek drabužių, kad sudėti drabužius po skalbimo – milžiniškas rebusas, o ieškant mylimų kelnių, tenka prasibrauti po dvi/tris eiles drabužių.
#2 SITUACIJA – NETURIU KĄ APSIRENGTI
Kiek kartų per savaitę tenka ‘medituoti’ prie spintos su klausimu – ką apsirengti? Jei rytais prie spintos užtrunkame daugiau nei 5 minutes – tikrai turime per daug.
#3 LAIKOME DRABUŽIUS DĖL SENTIMENTALIŲ PRIEŽASČIŲ
Tikrai kiekvienas savo spintoje turime tą suknelę su kuria ėjome į mokyklos baigimo šventę, tas kojines, kurias padovanojo teta, tą švarką, kuris primena pirmąjį svarbų laimėjimą darbo srityje. Prisiminimai gražu, tačiau jei tie daiktai guli nebedėvimi, ar tikrai sentimentai yra svari priežastis?
#4 DRABUŽIUS LAIKOME NE TIK SPINTOJE
Drabužiai gyvena spintoje, koridoriaus spintoje, komodoje vonioje ir dar keletas dėžėse – dar vienas ženklas, kad turime LABAI per daug. Drabužiai turi gyventi vienoje vietoje ir prieš akis, kitu atveju – jie praktiškai gyvena užmarštį.
#5 VĖL PAMETEI MARŠKINIUS… SPINTOJE?
Atrodo, marškiniai buvo čia, spintoje, prieš akis.
#6 JEI PERKI DRABUŽIUS, TAI TIK PILNAIS ĮVAIZDŽIAIS
Socialiniai tinklai ir influenceriai, suformavo siekiamybę, atrodyti madingai nuo galvos iki kojų. Atrodo, kad įsigyjus jų pateikiamą įvaizdį, visada turėsiu ką apsirengti, tačiau realybė kiek kitokia. Drabužius reikėtų įsigyti pagal savo spintoje jau turimus atributus, kitu atveju, tai taps vieną ar vos du kartus dėvėtais drabužiais.
#7 TA SUKNELĖ DAR VIS SU ETIKETE
Tavo spintoje yra ne vienas ir ne du drabužiai, kurie jau pusę metų guli su etikete ir laukia savo dienos? Nuliūdinsiu, jei per pirmąjį mėnesį drabužio neužsidedame, tikimybė, kad tai padarysime ateityje praktiškai sumažėja iki 0.
#8 DRABUŽIAI, KURIŲ NIEKADA NEDĖVĖJAI
Bet tikiesi, kad ta diena dar ateis.
#9 DRABUŽIAI NEATITINKANTYS GYVENIMO BŪDO
Šie tiesiog pasmerkti gyventi spintoje ir taip niekada nepamatyti dienos šviesos.
Jei prie daugumos punktų pažinai savo spintą – metas spintos pertvarkai ir pokyčiams. Juk pavasaris tam puikus metas!
| KRISTINA