Nuoširdžiai tikiu, kad drabužio ilgaamžiškumą lemia ne tik audinio, pasiuvimo kokybė, bet ir tinkama kasdieninė drabužių priežiūra. Dėmesys, kurį skiriame savo drabužių tausojimui, atsiperka su kaupu. Tinkama drabužių priežiūra ne tik prailgina drabužio gyvenimą 2-3 kartus, bet ir padeda sutaupyti – piniginės bei pasaulio sąskaita.

Drabužių priežiūros tema – be galo plati, kupina niuansų, mitų bei įvairių triukų. Tad šiandien dalinuosi laiko patikrintais patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti vilnos megztinius, švarkus bei paltus, kad šie džiugintų ne vieną sezoną ir ne vienus metus.

tinkama drabuziu prieziura krst view

*pats pirmas žingsnis – perskaityti drabužio priežiūros etiketę*

VILNOS MEGZTINIS

 • Vilnos megztiniai nemėgsta skalbimo mašinų. Pastarosios velia megztinio paviršių, sukietina siūlų minkštumą, o pasirinkus netinkamą temperatūrą, pavirsta į šuns megztinėlį. Tikrai visiems yra tekę su tuo susidurti, tad skalbimas rankomis, šaltame vandenyje ir išvertus į blogąją pusę – pats geriausias komplimentas mėgstamam megztiniui.
 • Vilnos megztinius lankstome ir niekada nekabiname ant pakabos. Pasakysiu tik tiek, kad jei laikai megztinius ant pakabos – marš jų lankstyti! Pakaba yra visiškas kirtis mūsų mylimiems megztiniams. Bekamėdami praranda formą, išsikraipo, o tai sugrąžinti į vietas – neįmanoma.
 • Vilnos megztiniai, kokie brangūs ir prabangūs bebūtų, visi jie veliasi/pūkuojasi. Tam puikiai į pakalbą tinka elektroniniai pūkų rinkikliai. Žinoma, jų darbą puikiai atlieka ir skustukai, tačiau elektrinis prietaisas, mano nuomone, yra kur kas atsakingiau. Jį nusiperkame vieną ir naudojame metų metus, o skustukus būsime priversti išmesti ir keisti naujais. Aš naudoju šį.
 • Vilnos megztinius džioviname horizontalioje pozicijoje. Kaip ir sausi, taip ir šlapi, vilnos megztiniai nekeliauja ant pakabų. Išplovus, megztinį pakratome – taip pasišalina susikaupęs vanduo ir tvarkingai tiesiame ant rankšluosčio. Nes čia jau tikrai iš serijos – kaip pasiklosime, taip išsimiegosime.
 • Vilnos siūlų megztinis – jautrus aštriems prisilietimams, tad išlendantys siūlai, dažnas reiškinys. Tačiau tai ne priežastis, kad metas atsisveikinti. Siūlą grąžinti į buvusią poziciją puikiai padeda vąšelis.

  tinkama drabuziu prieziura krst view

VILNOS ŠVARKAS

 • Vilnos švarkas niekada nekeliauja į skalbimo mašiną, jį rekomenduoju sezono pradžioje bei pabaigoje nunešti į drabužių valyklą.
 • Vilnos švarką būtiną saugoti nuo drėgmės bei karščio. Šie du veiksniai švarką gali deformuoti negrįžtamai.
 • Vilnos švarkus kabiname ant pakabos, dedame į medžiaginį maišą ir tik tada jis keliauja į spintą.

  tinkama drabuziu prieziura krst view

VILNOS PALTAS

 • Vilnos paltas puikiai surenka visokius plaukus, pūkus ir siūlus iš aplinkos, tad jo paviršių valyti – būtina. Tam puikia tinka paprastas medinis šepetys arba mano minėtas elektrinis pūkų rinkiklis.
 • Vilnos paltas negali kabėti ant metalinių pakabų, likusių nuo valymo valykloje. Šios pakabos deformuoja palto pečių linija bei įsirėžia į audinį.
 • Vilnos palto rutinoje valykla turėtų būti įrašyta bent kartą į metus.
 • Vilnos paltas savo sezono turėtų laukti ant pakabos spintoje bei medžiaginiame maiše, tačiau jei visgi paltą laikote sulankstytą – planuojant jį dėvėti, keletą dienų palaikykite pakabintą. Jei tai nepadeda raukšlėms išsikabėti, lyginkite lygintuvu, kuris privalo būti nustatytas ant mažiausios temperatūros. Arba lyginkite garintuvu iš vidinės palto pusės.

tinkama drabuziu prieziura krst view

Tiek tos vilnos ir spintos reikalų šį kartą. Jei turite patarimų iš kasdienybės, kuriuos praleidau, būtinai pasidalinkite komentaruose!

| KRISTINA

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT