Naujų daiktų pirkimas tik iš ekologiškų parduotuvių – nėra geriausias būdas prisijaukinti atsakingą gyvenimo būdą. Tavo internetinių parduotuvių pirkinių grąžinimai neatsiduria ten, kur jie tikiesi, kad atsidurs. Investavimas į prabangiosios mados pirkinius vietoje greitosios mados – nereiškia, kad darbuotojams mokamas adekvatus atlygis. Atsakinga mada – apipinta mitais, kurie klaidina ir dažnai įtikina nesiimti jokių pokyčių. Sugriaukime ar patvirtinkime šiuos mitus kartu. Šiandien jų net 9.

MITAS #1
PIRKDAMI IŠ ATSAKINGŲ IR EKOLOGIŠKŲ PREKĖS ŽENKLŲ – MAŽINAME SAVO SPINTOS/MADOS PĖDSAKĄ

TIESA: Geriausias būdas siekiant sumažinti savo mados pėdsaką – pirkti mažiau, pažinti savo spintą vėl ir vėl, ir leisti drabužiams gyventi: atnaujinti, patobulinti, keistis su draugais. Tačiau, jei visgi norisi įsigyti ką nors naujo – pirmiausia, patikrinki antrų rankų parduotuves, o paieškoms neatnešus vaisių – žvalgytis tarp atsakingų prekės ženklų lentynų.

MITAS #2
PRABANGIOJI MADA YRA KUR KAS ATSAKINGESNĖ UŽ GREITĄJĄ MADĄ

TIESA: Prabangiosios mados pirkimas negarantuoja atsakingumo gamybos procesuose, tačiau mažais, bet užtikrintais žingsniais juda pirmyn: GUCCI mažina kolekcijų skaičių iki dviejų per metus, BURBERRY rengia carbon-neutral pristatymus ir t.t.

atsakingos mados mitai

MITAS #3
KUO BRANGESNIS AUDINYS, TUO DIDESNĖ TIKIMYBĖ, KAD DARBUOTOJAI NEBUVO IŠNAUDOJAMI

TIESA: Daugelis premium ir vidutinės klasės prekės ženklų savo gaminius gamina ten, kur ir greitoji mada gamina savo drabužius. Taigi, audinio ar drabužio kaina – nėra žalia šviesa etiškam mados fonui. Darbo užmokestis sudaro tik itin mažą produkto kainodaros dalį.

MITAS #4
DRABUŽIŲ AUKOJIMAS – ATSAKINGAS BŪDAS ATLAISVINTI VIETĄ SAVO SPINTOJE

TIESA: Parduodami yra tik 10% drabužių, kurie atkeliauja į antrų rankų parduotuvę, o net 70% keliauja į Afrikos šalis, kur dažniausiai tiesiog atsiduria sąvartynuose.

atsakingos mados mitai

MITAS #5
PREKĖS ŽENKLAI, KURIE SKELBIASI ATSAKINGAIS – ATSAKINGI

TIESA: Greenwashing’as ir kiti skambūs žodžiai, prekės ženklų rinkodaroje – mėto pėdsakus ir klaidina kiekviena. Šiuo metu kiekvienas galime būti tuo, kuo norime būti. Tačiau apsimestinė atsakomybė – lengvai susekama klasta, kuri turi tik trumpalaikę naudą.

MITAS #6
DAUGELIS DRABUŽIŲ GALI BŪTI PERDIRBAMI

TIESA: Drabužiai gaminami iš įvairių medžiagų mišinių, tad tai ypatingai apsunkina jų perdirbima. Tik 1% Europos drabužių virsta naujais.

atsakingos mados mitai

MITAS #7
TAISYTI PIGIUS DRABUŽIUS – NEAPSIMOKA

TIESA: Visus drabužius taisyti apsimoka – tai ne tik padeda išsaugoti mylimą drabužį, bet ir sumažina mados pėdsaką.

MITAS #8
INTERNETINIAI GRĄŽINIMAI YRA PARDUODAMI KITIEMS ŽMONĖMS

TIESA: Dažniausiai prekės ženklams yra pigiau grąžintas prekes tiesiog išmesti nei išnagrinėti, perpakuoti ir grąžinti atgal į prekybą. Ši praktika išaugo net 95% per pastaruosius penkis metus.

atsakingos mados mitai

MITAS #9
TAVO DRABUŽIS ATKELIAVO IŠ ŠALIES, KURI NURODYTA ANT ETIKETĖS

TIESA: Drabužio gamybai reikalingi elementai, tokie kaip: audinys, užtrauktukai, sagos ir t.t. – atkeliauja iš skirtingų pasaulio šalių, tad nurodyti jas visas – neįmanoma. Ant etiketės rašoma šalis, kurioje etiketė buvo prisiūta prie drabužio.

Sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti, tačiau kviečiu neieškoti priežasčių, kodėl NEdaryti, o ieškoti įkvėpimų, kurie skatina priimti atsakingus žingsnius! Be spaudimo, be kraštutinumų. Tiesiog nuoširdžiai sau, dėl savęs ir pasaulio.

5 būdai, kurie padės nors truputį pakeisti savo mados vartojimo įpročius:

Linkiu įkvėpimo ir drąsos klausti. Smalsauti.

| KRISTINA

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT