Antrojo pasaulinio karo metu, žmonės buvo išmokę viską naudoti n kartų ir n skirtingais būdais. Pradedant baldais, baigiant sagomis, dantų šepetėliais ir drabužiais. Bet kas mu šiame itin greitos ir pigios mados rate priverstų sustoti ir suteikti ne po vieną gyvenimą, ne po vieną prasmę jau turimiems drabužiams? Praleiskite Covid-19 į sceną. Prabangiosios mados prekės ženklai po truputį sugrįžta prie dviejų kolekcijų per metus, taip norėdami sustabdyti mados greitį ir siekdami mus ištraukti iš tuščio tendencijų vaikymosi.

Siekdami drastiškai sumažinti nepasotinamą greitosios mados apetitą, prabangūs mados namai, tokie kaip – Gucci, atsisako sezonų ir tendencijų. Iš penkių pristatymų per metus, teliko du.

„SUPRATOME, KAD NUĖJOME PER TOLI, – SAKO MICHELLE, GUCCI KŪRYBOS VADOVAS, – MŪSŲ NEAPGALVOTI VEIKSMAI DEGINA NAMUS, KURIUOSE MES VISI GYVENAME. MES ATSISKYRĖMĖ NUO GAMTOS IR JAUTĖMĖS VISAGALIAIS.“

Gucci sprendimas sumažinti savo mados pristatymų skaičių, buvo paskelbtas kaip viena iš tvarumo skatinimo priemonių, tačiau skeptikai, tai vadina ekonominiu atsaku į koronaviruso pandemiją. Tačiau, kad ir kokia to tikroji priežastis, mados tempo lėtinimas ir perėjimas prie demisezoninės mados – nepaprastas laimėjimas.

demisezoninė spinta

GREITOJI MADA SEKA PRABANGIOS MADOS PREKĖS ŽENKLUS

Šio pavyzdžio įkvėptas, prisijungė ir Saint Laurent ir suteikė visą dėmėsį į mūsų atsakingą mados vartojimą. Ir primena, kad: tendencijos išeina, o stilius visada išlieka su mumis. O greitoji mada, nesvarbu kokia ji pigi – jos kelias prasideda prabangiosios mados namuose. Tad po kiek laiko, šiuo pavyzdžiu turės pasekti ir greitosios mados ženklai. Prabangos ženklams mažinant produktų bei stilistikos kiekį, turėtų įvykti domino efektas, kuris palies visą mados industriją ir jos vartotojus.

Atsitraukdami nuo sezoninės mados, mes sukuriame vietos kur kas labiau žavintiems dalykams, tokiems kaip stilius, saviraiška, asmeninis pajutimas. Mada turi išlikti linksma ir apie mus, o mažiau bėgiodami paskui tendencijas leidžiame savo individualizmui išryškėti.

Seniau siekėmė pirkti tam tikrus raštus ir tam tikrus diržus su sagtimis, kad pasauliui primintume apie savo prašmatnumą ir išmanymą, o šiandien vis labiau pradėsime įsileisti demisezoninius drabužius į savo spintą, kurie taps mūsų išsilavinimo, gero skonio bei požiūrio žinute.

KAS YRA DEMISEZONINĖ SPINTA?

Spinta, kurioje neegzistuoja sezonai. Spinta, kurioje gėlėta suknelė aktuali visus metus. Žiemą žaidžiame sluoksniavimo žaidimą: megztinis aukštu kaklu, gėlėta suknelė, masyvus vilnonis paltas ir grubūs batai. Vasarą pamirštame sluoksnius, šokame į lengvą avalynę ir keliaujame kartu su šiaudine rankine.

KAS GYVENA DEMISEZONINĖJE SPINTOJE?

Demisezoninėje spintoje vietą atranda absoliučiai visi aprangos atributai: lengvos suknelės, spalvos ir raštai, kirpimai ir audiniai. Čia daugiausiai žaidžia kūrybiškumas, sluoksniavimas ir bandymas!

Mano spintoje labiausiai pasiteisinę demisezoniniai atributai: ilga suknelė, ilgas odinis lietpaltis, absoliučiai visi marškiniai, absoliučiai visos kelnės.

demisezoninė spinta

Leiskimės į madą, kurioje neegzistuoja taisyklės, tendencijos ir kosminis greitis. Atraskime kokybę, laikui nepavaldžius siluetus ir save. Tą savitąjį aš, kurį užgožė greitoji mada ir noras būti tuo neegzistuojančiu žmogumi/asmenybe/stiliumi, kurį matome Instagram.

Leiskimės į atradimus.

| KRISTINA

 

 

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT