Kai pirmą kartą išgirdau klausimą: ar yra aplinkai draugiškos laisvalaikio avalynės? – pasimečiau. Lyg ir yra bandoma, lyg ir yra sukuriami pavieniai modeliai, lyg ir yra prekių ženklų, kurie kuria tvarią avalynę. Tačiau ji – ne tai, ką rekomenduočiau ir rinkčiausi pati. Dažnai kiek atgyvenę dizainai ar tiesiog riebus greenwashing’as. Taip šį klausimą ir paleidau sava vaga. Pamaniau, kad teks susitaikyti, jog rinkoje yra tik pirmūnė VEJA ir jos nuostabiai minimalistiniai dizainai.

Bet ilgai netrukus, besidžiaugiant saule ir vaikštinėjant po palmėmis, iš tolo pamatau ADIDAS parduotuvę ir vitriną su šūkiu: END PLASTIC WASTE. Kaip visada, įdomu, kas už to slepiasi – dar viena aplinkai draugiška laisvalaikio avalynės pora?

laisvalaikio avalynė

ADIDAS IR TVARUMAS

Daugiau nei dvidešimt metų, pagal Dow Jones Sustainability Index, Adidas užėmė lyderio poziciją ir toliau ją išlaiko – penktus metus bendradarbiauja su Parley for the Oceans ir iki 2024-ųjų 100% pereis prie perdirbtos sintetikos. Ofisuose nenaudoja plastiko ir dar šiemet pradės siūlyti perdirbamas avalynės pakuotes. Taip pat nenaudoja jokių su gyvūnais susijusių audinių (kailio, angoros, egzotinių gyvūnų). Jų darbo sąlygos – vertinamos geriausiai, skaidriausiai. Netikėta, tačiau Adidas – visu žingsniu toliau tvarumo kelyje nei kiti didieji sportinių prekių ženklai.

Visa Adidas tvarumo istorija, kuri prasidėjo dar 1998 metais, nugulusi čia.

laisvalaiko avalynė

ADIDAS IR 2021-IEJI

Adidas į 2021-uosius žengia dar užtikrintesniu žingsniu ir pristato Stan Smith Mylo sneaker’ius, aplinkai draugišką laisvalaikio avalynę, kuri pagaminta iš grybų šaknelių. Ši odos alternatyva, šiuolaikinių inovacijų dėka, visiškai primena/atkartoja odą. Yra minkšta, lanksti ir atsinaujinanti alternatyva, kurią galima užauginti per nepilnas dvi savaites.

aplinkai draugiska laisvalaikio avalyne

Ir dar per šiuos metus, Adidas yra užsibrėžęs tikslą – daugiau nei 60% produktų, bus pagaminti iš perdirbtų medžiagų. Daugiau Adidas planų šiems metams rasi čia.

aplinkai draugiska laisvalaiko avalyne

STAN SMITH, FOREVER?

Manau, kad tikrai taip. Stan Smith – neabejotina laisvalaikio avalynės klasika, o dabar – dar ir inovatyvios pradžios atskaitos taškas. Gera džiaugtis kartu.

 

| KRISTINA

 

___

https://hypebeast.com/2021/3/adidas-originals-stan-smith-forever
https://news.adidas.com/originals/stan-smith-mylo–recreating-an-icon-made-with-underground-roots-of-mushrooms/s/3403a796-7db3-429c-8a3b-6378c2f962b0
https://goodonyou.eco/adidas-ethical/

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT