Mano pažintis su Good Taste Ciziten ir įkūrėja Vaida Pilelyte prasidėjo seniai. Tačiau ji dar to nežinojo. Žiūrėjau ir varvinau seilę dar 2019-tais, tačiau kaip visada, vasara praeina greičiau nei tikimės, o 2020-ieji atkeliavo su visa puokšte, tad pirkiniai ir atradimai liko su laukimo režimu. Iki dabar. Lino raukiniai, lengvas audinio kritimas ir Vaidos požiūris bei supratimas – užburia, o tuo norisi pasidalinti ir su kitais. Kviečiu pažinti liną ir atsakinga madą Vaidos akimis.

KELIAS KŪRYBOS LINK

Greitai naujos vilnos nebeauginsime, ji visa bus perdirbta – buvo frazė, kurią išgirdau prieš tris metus, draugės nusivesta į tvarumo seminarą. Buvau šoke, nes absoliučiai nieko apie tai nežinojau, Tą patį vakarą pasinėriau į savęs edukavimą ir po 4 mėnesių startavau su Good Taste Citizen. Mokausi iki šios dienos, o žinias ir naujoves pritaikau kasdien: įsileidžiu pokyčius į savo verslo modelį, požiūrį, veiksmus bei madą. Tai leidžia dar labiau tikėti savo produktu, prisidėti prie sveikesnio pasaulio kūrimo, ypač, kai kiekvienas žinome, kad mada – vienas didžiausių taršos pasaulyje faktorių.

good taste citizen krst view

TVARIOS MADOS KŪRIMAS – NEATSIEJAMAS NUO IŠŠŪKIŲ, SU KOKIAIS TENKA SUSIDURTI? IŠ KUR ATKELIAUJA AUDINIAI? KAIP IR KUR GAMINATE PRODUKCIJĄ?

Didžiausias iššūkis – edukacija (kodėl tvarumas svarbu?) bei neteisingos informacijos skleidimas, pvz., kad viskozė yra sveikesnis pasirinkimas, bet tai tiesiog sintetikos atmaina. Lygiai taip pat su bambukiniu audiniu. Tačiau mes turime nuostabų liną – vieną geriausių audinių pasaulyje, o ir jo kelionė vos Panevėžys – Klaipėda. Kitas, tiesiogiai su produkcija susijęs iššūkis – tiekėjai pristato lino audinį plastmasinėse pakuotėse, tenka ieškoti sprendimų ir taisyti tiekimo grandinės spragas. Tačiau tai priimame kaip žingsnį tobulėjimui link, tokie iššūkiai – verčia mąstyti, galvoti, interpretuoti.

Visa mūsų produkcija gaminama Lietuvoje, studijoje Klaipėdoje. Tad produkcijos kelias itin trumpas, o tai vienas svarbesnių ir didesnių žingsnių tvarios mados kūrimo procese.

KUR NAUDOJATE GAMYBOJE ATLIEKANČIAS AUDINIO SKIAUTELES?

Good Taste Citizen gamybos procesai itin sistemizuoti ir apskaičiuoti, stengiames, kad likučių būtų kuo mažiau. Žinoma, visiškai jų išvengti yra neįmanoma, tačiau šį žingsnį dar sprendžiame ir tikimės, kad iš to, ką šiuo metu esame sukaupę, galėsime pagaminti dar ne vieną drabužį.

KĄ REIŠKIA KURTI ATSAKINGOS MADOS PREKĖS ŽENKLĄ LIETUVOJE?

Būti pastebėtam tik labai mažai daliai žmonių, bet į tai nesikoncentruoju. Kadangi pirkėjas pirkdamas mūsų produktą, net ir tas, kuris apie tvarumą nesusimastė, prisijungia prie sveikesnės spintos kūrimo, prisijungia prie sveikesnių namų kūrimo.

good taste citizen krst view

KUR SEMIESI DIZAINO ĮKVĖPIMO? GALBŪT NAUDOJAMI SILUETAI TAIP PAT GILESNĘ PRASMĘ?

Įkvėpimas yra nepastovi konstanta – keičiasi kiekvieną dieną.

Pavyzdžiui, Netflix žiurėjau dokumentinį filmą apie ilgai besitęsiančias meiles ir buvo intarpas apie brazilių moterų porą bei jų gyvenimą. Kiekvieną penktadienį jos su šeima atlieka religines apeigas ir apsirengia religiniais kostiumais – pamačiau rankovę ir pūstus sijonus – mano gyvenimas sustojo. Eskizavau visą dieną, ir naujausios suknelės su šia inspiracija išleisime už keletos savaičių.

Taip pat kolekcionuoju vintažinius rūbus, patinka paslampinėti po antrų rankų parduotuves – mano įkvėpimas Loulou suknelei kilo iš antrų rankų parduotuvėje rastos tradicinės austriškos palaidinės. Dievinu stebėti moteris, labai pasitikiu savo intuicija, tad lengvai prisitaikau prie situacijų, tačiau nepažeidžiant Good Taste Citizen identiteto. Per pirmąjį karantiną, suprantama, kad pardavimų buvo lygiai nulis, nes niekam nebuvo tikslinga pirkti sukneles su raukiniais, na nes ir mes nežinojome, ar išgyvensime – mums reikėjo išsėdėti saugiai namie. Tuomet ir sukūrėme Survival Kit 2020 – rinkinys lininių produktų, padedančių mums susikurti patogią ir jaukią atmosferą namuose. Rinkinį sudaro chalatai, vonios kilimėliai, rankšluostukai.

good taste citizen krst view

KOKIA GOOD TASTE CITIZEN MISIJA?

Sveikata.

KOKIE ARTIMIAUSIŲ PENKIŲ METŲ PLANAI?

Įdiegti inovacijas ir technologijas, kurios leistų panaudoti cirkuliacijoje esančius audinius – liną, vilną.

JEI REIKĖTŲ GOOD TASTE CITIZEN SUTALPINTI Į PENKIS ŽODŽIUS, KOKIE JIE BŪTŲ?

Sveikata, natūralumas, gamta, atsakomybė, estetika.

 

PRISIDĖKIME PRIE VAIDOS KŪRYBOS

Facebook: @goodtasteciziten

Instagram: @goodtastecitizen

Parduotuvė: www.goodtastecitizen.com

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT