2020 – ieji metai lydėjo netikėtų įvykių virtine, kurie palietė visus įmanomus mūsų kasdienybės kampelius. Žinoma, ryškiausias jų – COVID-19 pakeitęs ne tik mūsų gyvenimo ir darbo rutiną bei skausmingai pabaksnoję į nevisai teisingas įpročių vietas. Keitėsi požiūriai, nuomonės ir įpročiai. Įvyko daug, tačiau esu linkusi susitelkti į pozityviąją pusę. Gerų virsmų buvo kur kas daugiau, o skausmingos patirtys užsimiršta greičiau nei džiugios.

2020 – ieji metai buvo kaip niekad pozityvūs įvykiams atsakingos mados sektoriuje – COVID-19 paskatino realiai pakeisti vartotojų elgseną. Žmonės pradėjo vis daugiau reikalauti iš prekės ženklų, o atlikti tyrimai parodė, kad net 57% žmonių pakeitė savo gyvenimo būdą tam, kad sumažintų neigiamą poveikį aplinkai, o 64% žmonių, pandemijos metu, sumažino savo išlaidas drabužiams bei avalynei, Taigi, panašu, kad su dideliu sąmoningumo žingsniu žengiame tolyn ir pasitinkame šiuos metus su naujais pokyčiais. Štai ko reikėtų tikėtis:

DAR DAUGIAU ATSAKINGŲ PREKĖS ŽENKLŲ

Praėję metai buvo naudingi žmonėms dirbantiems mados industrijoje – atskleista daug įvairių problemų, kurios sukrėtė kiekvieną. Vartotojai kaip niekada yra pasiruošę palaikyti prekės ženklus, kurie daro gera žmogui, gyvūnams ir pasauliui. Tad tikrai nekeista, kad atsakingų prekės ženklų poreikis ir toliau augs, o iki 2030-ųjų metų ši rinka pasieks net 15 milijardų eurų. Prekės ženklai, norėdami patenkinti augančią paklausą, turės susiimti su tvarumu. Gerai žinomi – pergalvoti gamybos procesus, o mažieji – taps greičiau pastebimi, kadangi startuos su visiems aktualiomis vertybėmis.

atsakinga mada

DAR DAUGIAU SKAIDRUMO

Praėję metai buvo kupini apsimestinų pokyčių – prekės ženklai vis dažniau ir vis garsiau rėkė apie tvarius pokyčius bei didelius tikslus, kurie, deja, buvo tik rinkodara, ką netruko suprasti ir vartotojui. Tad šiemet vis daugiau klausime ir vis labiau norėsime žinoti nuo A iki Z.

DAUGIAU LYGYBĖS

Ir nors Lietuvą BLACK LIVES MATTER judėjimas pasiekė labai paviršutiniškai, tačiau pasaulyje ir mados industrijoje, tai tapo dideliu pastumėjimu. Tad šiemet turėtume išvysti daugelį prekės ženklų pertvarkančius savo vertybes ir požiūrį lygybės aspektu, tai reiškia, kad kiekvienas mados industrijoje laukiamas, nepaisant rasės, lyties, seksualinių pažiūrių, socialinės bei ekonominės padėties ir t.t.

APSIPIRKINĖSIME INTERNETU, TAČIAU LOKALIAI

Per praėjusius metus, milžiniškas kiekis verslų persikėlė į internetus ir čia atvėrė parduotuvių duris. Nieko keisto, statistika rodo, kad 2020 – aisiais metais čia vartotojai išleido net 76% daugiau palyginus su 2019 – ais. O uždarytos sienos privertė atsigręžti į vietinius verslus. Ilgai netrukus, pirkti paslaugas bei produktus iš vietinių verslų, tapo savotiška tendencija, kuri iš liks ir šiais metais. Tai tik patvirtina statistika, kurioje net 72% vartotojų šio savo įpročio nežada keisti ir po pandemijos.

BESIKARTOJANTI APRANGA

Pandemijai visus sugrąžinus į namus, šaldytuvo duris varstėme kur kas dažniau nei spintos, Ilgai netruko suvokti, kad tikrai įmanoma nugyventi gyvenimą su tais drabužiais, kurie jau yra mūsų spintose. Praktiškai ir jų būtų per daug. Į online susitikimus keliavome su viena palaidine, į susitikimus su draugais – kita. Tad šie metai tikrai turėtų tapti tais, kai nebebijosime tos pačios aprangos dėvėti daugiau nei du kartus. Tų pačių drabužių dėvėjimas vėl ir vėl taps normaliu reiškiniu.

LAISVALAIKIO DRABUŽIAI

Ir nors po truputį išsivaduojame iš pasaulinės pandemijos, laisvalaikio drabužiai nenori trauktis. Mados industrijoje ši rinka išaugo net 47%, o tai reiškia, jog galime tikėtis, kad laisvalaikio drabužiai įsilies į mūsų kasdieninę aprangą ir deformuos jau įprastus siluetus.

DRABUŽIŲ PERPARDAVINĖJIMAS

Pastarasis laikotarpis pakeitė ne tik požiūrį, įpročius, bet ir daugeliui pakeitė finansines galimybes, tad spėjama, kad šiemet antrų rankų rinka augs net 69%!

 

2021 – ieji metai tikrai žada daug ir nors, kaip matome iš patirties, daugelio dalykų kartais suvaldyti tiesiog negalime, tačiau priimti naujus įpročius, naujus požiūrius – netrukdo jokios pasaulio problemos. Atvirkščiai, jos tik įkvėpia judėti pirmyn ir išvengti dar didesnių bėdų!

Pasitikime pokyčius kartu.

| KRISTINA

 

 

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT