Jurga įkvepia laisve. Laisve būti, laisve jausti, laisve judėti pirmyn. Savaip ir savo keliu.

Netikėtai gauta Jurgos žinutė į Instagram ir ta pati gimimo data, leido suprasti, kad ši pažintis atneš kur kas daugiau. Neklydau. Dalele pažinties šiandien dalinamės ir su jumis.

KELIAS DRABUŽIŲ LINK

Nuo keturiolikos metų svajojau tapti drabužių dizainere ir tam ruošiausi kiauras naktis. Tačiau viskas susiklostė taip, jog baigiau kitos krypties aukštajį mokslą – pasidaviau aplinkos įtakai, kad siuvėja, tai jau tikrai nebūsiu. Ir nors visada traukė grožis, kokybė, dizainas (tiek drabužių, tiek namų), ilgą laiką nedrįsau pradėti dirbti tai, ko visą gyvenimą troškau – kurti ir džiuginti žmones.

Nemėgstu tuščio, banalaus, paviršutinio blizgesio. Visų svarbiausia – asmenybės pilnatvė, kurią pasiekti man prireikė daug įvairios patirties metų, pakylimų ir labai skaudžių patirčių, kad išsigryninčiau save ir tiksliai žinočiau, ką noriu daryti. Taip sulaukusi beveik keturiasdešimties metų, nusprendžiau įgyvendinti troškimą kurti bei niekada nenustoti svajoti. Pradėjau kurti žmonėms interjerus. Dėkui mano vyrui, kuris yra mokytojas šioje srityje. Kasdien jo dėka galiu tobulėti, o dukros palaikymas ir sakymas – mama, tu gali – neabejotina gyvenimo dovana. Įsisukusi interjero srityje, nuolat ieškodama kokybiškų daiktų ir ne visada radusi, pradėjau juos kurti. Taip gimė JURGA KANCO.

atsakinga mada Lietuvoje | Jurga Kanco

KOKIUS BENDRUS STILISTINIUS BRUOŽUS IŠSKIRTUM TAVO KURIAMUOSE INTERJERUOSE BEI DRABUŽIUOSE? KAS TAU YRA BENDRO TARP ŠIŲ DVIEJŲ SRIČIŲ?

Grožis – vienas nuostabiausių dalykų pasaulyje, kuriame visada išlieka plona linija tarp vertingumo ir tuštybės. Dėl to labai myliu tvarius produktus, minimalistinį stilių – kai grožis neužgožia asmenybės, o išryškina nuostabiausias detales.

Kurdama interjerus, žmonėms visada patariu mylėti ir investuoti į savo namus tiek, kiek myli patys save, kiek svarbi jų pačių asmeninė erdvė. Ta emocija, kurią susikuriame savo aplinkoje, tikiu, daro stiprią įtaką mūsų kasdienybėje. Viskas turėtų dėrėti: žmogus, namai, drabužis, net augintinis. Ir nereikia visko turėti daug. Laikui bėgant, didėjant sąmoningumui, pradedame suprasti, kad ne kiekybė, o kokybė yra svarbu. Labiau vertiname kiekvieną dieną, vietoje daug draugų, renkamės tuos, pačius tikriausius. Lygiai taip pat ir su namais, drabužiais ar kitais daiktais. Branda atneša tvarumo jausmą, išgrynina kokybę. Renkamės tai, kas vertinga. Tad viskas yra bendra: mūsų mintys, mūsų namai, mūsų daiktai, kuriuos renkamės.

PAMINĖJAI TVARUMO IR IŠGRYNINTOS KOKYBĖS JAUSMĄ, SAKYKI, KOKS TAVO ASMENINIS SANTYKIS SU ATSAKINGA MADA?

Labai atsakingai žiūriu į vartotojiškumą ir net nežinau, ar tai mada, verčiau – gyvenimo būdas, kuris mane lydi nuo mažens, taip buvau auklėjama. Tikiu, kad nereikia turėti daug daiktų, tačiau tai, kas yra reikalinga – turi būti kokybiška.

Niekada nesupratau, kam reikia krūvos rankinių ar batų. Tiesa, kažkada pabandžiau, bet tikrai netapau laimingesne, tačiau įsigijusi vertingą, ilgalaikį daiktą – jaučiuosi puikiai. Džiaugiuosi už tą žmogų, kuris sukūrė mano drabužį ir su meile pagamino. Visada stengiuosi rinktis tai, kas vertinga, o mano supratimu, vertinga yra tai, ką žmogus sukūrė iš širdies. Ne dėl kiekio, o kokybės, saviraiškos, meno. Myliu tai, kas tikra, kas ilgaamžiška.

AR TAI ĮKVĖPĖ AUDINIO PASIRINKIMĄ? KODĖL SAVO KŪRYBAI PASIRINKAI LINO AUDINĮ?

Man priimtini tik natūralūs, gyvi ir ilgaamžiai audiniai. Taip pat, kaip ir natūralumas žmoguje, interjere. Dėl audinio pasirinkimo nereikėjo net svarstyti. Gaminiai iš lino – mano pradžia, o ateičiai turiu dar daug idėjų, kurias įgyvendinsiu iš kitų natūralių audinių.

KAS LĖMĖ NET TRIS SKIRTINGAS DRABUŽIŲ LINIJAS?

Norėjau liną parodyti kitaip, kad jis nėra liūdnas ir banalus, kad linu puoštis gali ne tik nekalta mergelė, lekianti per pievą. Gali bet kas, kuris jaučiasi laisvas gyventi, laisvas rinktis.

Linas – vienas prabangiausių audinių pasaulyje. Jis gyvas, laisvas, neįpareigojantis. Gražus tiek išlygintas, tiek susiglamžęs, tiek naujas, tiek gerokai padėvėtas. Jis toks – gyvenantis kartu su mumis, su savo patirtimis, su savo raukšlėmis. Man bet koks kūrinys asocijuojasi su žmogumi, o linas ypatingai. Mes visi esame vienodi, bet ir skirtingi, tad tai susidėliojo į tris linijas.

Pirma gimė mano mylimiausia – minimalistinė linija su lygiomis ir aiškiomis linijomis. Vėliau, prabudus romantiškos nuotaikos, atsirado raukiniai. O prisiminus močiutę su chalatėliu puoštu mezginiais, atsirado ir vintažinė linija. Visa tai gali dėvėti bet kuri moteris, su nuotaika, kurią ji nori turėti tądien. Būti tokia, kokią save nori matyti pati.

atsakinga mada Lietuvoje | Jurga Kanco

ŽMONĖS SKIRIA VIS DAUGIAU LAIKO SAVO SPINTOS TURINIUI, DOMISI DRABUŽIŲ GAMYBOS PROCESAIS. KAIP ATRODO JURGA KANCO DRABUŽIŲ KŪRYBOS PROCESAS NUO A IKI Z?

JURGA KANCO gaminiai: drabužiai, patalynė – siuvami Lietuvoje iš čia išausto kokybiško 100% minkštinto lino. Visi nėriniai bei sagutės taip pat iš lino.

Kiekvienas produktas gimė iš  širdies, pirmiausia jį nupiešus ant popieriaus. Tuomet pati grįžau prie siuvimo, bet supratau, kad man trūksta profesionalų pagalbos – tobulam gaminiui reikia gerų lekalų. Taip į komandą prisijungė lekalų fėja – Inga, kuri kantriai įgyvendino mano norus, nuostabiai pasiuvo pavyzdžius. Be komandos nepadaryčiau nieko, nors ir pati darau daug.

DRABUŽIŲ GAMYBA NEATSIEJAMA NUO ĮVAIRIŲ AUDINIŲ ATRAIŽŲ LIKUČIŲ, KAIP PANAUDOJATE GAMYBOJE ATLIEKANČIAS LINO AUDINIO SKIAUTES?

Kiekvienas produktas yra siuvamas individualiai, jei reikia, atsišvelgiant į asmeninius poreikius. Labai stengiausi išvengti pakavimo/gamybos šiukšlių, todėl produktas ar tai drabužis, ar tai patalynė – supakuojamas į iš lino audinio likučių pagamintą pagalvę/maišą. Jis puikiai tinka laikyti norimą daiktą spintoje, keliaujant bei gali būti naudojamas kaip papildomas pagalvės užvalkalas. Taip pat audinio likučiais aptraukiame sagas. Iš tiesų, labai atsakingai naudojame audinį, atliekų praktiškai nebelieka.

atsakinga mada Lietuvoje | Jurga Kanco

KIEKVIENAS AUDINYS TURI SAVŲ SAVYBIŲ, KURIAS TENKA APŽAISTI ARBA IŠMOKTI SU JOMIS DIRBTI. KOKIUS IŠŠŪKIUS ATNEŠĖ LINO AUDINYS?

Linas yra itin gyvas, turi savybę judėti ir trauktis. JURGA KANCO gaminiai siuvami iš kokybiško minkštinto lino, kuris jau yra apdorotas, tad susitraukimo tikimybė labai mažai. Naudojant minkštintą liną, gaminys nepraranda savo formos, o po skalbimo neišsikraipo. Siūti gaminius iš minkštinto lino – sudėtingiau, tačiau klientės gauna gerokai aukštesnės kokybės produktą.

Žinoma, liną reikia mylėti ir pažinti. Linas pradžioje šiek tiek pūkuojasi, tačiau po keletų skalbimų šis bruožas išnyksta. Tai yra esminis skirtumas tarp natūralaus ir minkštinto lino. Taip pat, kokybiškas linas turi glamžytis.

KOKIA JURGA KANCO MISIJA?

Visų pirma, parodyti, kad linas – nuostabus, ilgaamžis audinys. Suteikiantis nepamainomą jausmą liečiantis su mūsų kūnų – tiek miegant, tiek dėvint. Norisi, kad žmonės mylėtų tai, kas tikra. Man linas asocijuojasi su laisve, lengvu plevenimu, jaukiu prisilietimu, ištikima ir ilgaamže draugyste, kuri keliauja iš kartos į kartą. Tad siekiu šia pažintimi su linu ir laisve apdovanoti kiekvieną klientę.

KOKIE PAGRINDINIAI SUNKUMAI VYSTANT ATSAKINGĄ PREKĖS ŽENKLĄ LIETUVOJE?

Žmonės vis dar nori pirkti daug ir pigiai. Gaila, bet dauguma dar nevertina savęs tiek, kad leistų sau turėti tvarų produktą. Žinoma, ne visi, bet kalbant apie daugumą – vis dar yra greitojo maisto vartotojai. Norėtųsi, kad susimąstytume visi, jog perkant daug ir pigiai, išleidžiame žymiai daugiau pinigų, nevertiname savęs, savo aplinkos, savo namų – planetos.

JURGA KANCO – KOKIA JI BUS ATEITYJE?

OI! Turiu labai daug svajonių, kurios, dėkui Dievui, žingsnis po žingsnio virsta planais ir realybe. Svajoju ir tikiu, kad žmonės pamils save ne tik paviršutiniškai, o iš ėsmės: savo aplinką, namus, daiktus. Pradės vertint ir atskirti tai kas tikra.

JEI REIKĖTŲ JURGA KANCO SUTALPINTI PENKIUOSE ŽODŽIUOSE, KOKIE JIE BŪTŲ?

Laisvė. Tikrumas. Tikėjimas. Ilgaamžiškumas. Meilė.

 

PASINERKIME Į KASDIENYBĖS LAISVĘ KARTU SU JURGA KANCO:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/jurga.kanco

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/jurga.kanco/

PARDUOTUVĖ: www.jurgakanco.com

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT