Mokslininkų atliktu tyrimu buvo įrodyta, kad didžiausias streso lygį žmonės patiria būtent prieš didžiausias ir gražiausias metų šventes. Kodėl ir kaip mes šį jaukų ir iš pažiūros ramų, stebuklingų švenčių laukimo laikotarpį, paverčiame vienu dideliu pasimetimu ir didžiausiu maratonu, kurį nubėgame per metus? Pagrindinis atsakymas slypi po taip visų laukiamu ir didelių vilčių apipintu žodžiu – dovanos.

Pripažinkime, metai ratu apsisuka iš ties greitai. Vienos šventės veja kitas. O Kalėdų laukimas, kaip ir kelininkus žiema – vis dar užklumpa netikėtai. Pati kasdienybėje stengiuosi kiek įmanoma maksimaliai valdyti stresines situacijas. Ypatingai tas, kurias įmanoma nuspėti ir apžaisti iš anksto. Kaip tvarkausi su šventinių dovanų ruošimu aš?

  1. Sąrašas, kurį supildau artimiausių vardais, kuriems šiemet bus skirtos dovanos.
  2. Klausymas – visus metus stengiuosi išgirsti aplinkinių bei artimiausių norus, juos rašausi į užrašinę. Jei norai išsakomi garsiai po keletą kartų – turime stiprų pretendentą dovanai.
  3. Palengva – jau lapkričio mėnesio pabaigoje po truputį pradedu pirkti dovanas. Pirmiausia todėl, kad labai nemėgstu milžiniškų žmonių srautų parduotuvėse. Ir žinoma, kad nereikėtų jaudintis ar siuntos ateis, ar norima prekė bus parduotuvėje.
  4. Pakuoju taip pat palengva. Jei tik turiu visas vienam žmogui skirtas dovanas – supakuoju. Nes žinau, kad atėjus paskutinei minutei ir stresui pagavus, negalėsiu pasirūpinti įdomiu įpakavimui. Stresinėse situacijose kūrybingumas kažkur dingsta.
  5. Praktiškos dovanos. Asmeniškai nemėgstu nereikalingų dovanų, tų, kurių ir taip turi per akis, ir tų, kurios skirtos tik stovėjimui ant lentynos – be jokios paskirties. Todėl, jei visiškai neturiu variantų dovanai, jomis tampa toei praktiški dalykai, kurių galbūt kasdien nenusipirksi sau – prabangesnės kūno priemonės, veido kaukės, arbatos. Kitaip – mėgstu dovanoti ritualus.
  6. Įspūdžiai. Laikas kartu – geriausia dovana, todėl jei kartais nepavyktų sugalvoti reikalingos ar praktiškos dovanos – įspūdžiai tikrai taps geriausiu sprendimu. Kino bilietai, teatro abonemetai, masažų kuponai ir pan.

DOVANA SAU

dovanos

Seniau dovanų sau nesureikšminau, tačiau dabar pilnai tikiu, kad dovana sau, tai neabejotina meilės sau išraiška. O Kalėdos – puikus metas apdovanoti save brangesne dovana.

1. Oversized šalikas 2. Batai 3. Kvepalai 4. Kašmyrinis džemperis 5. Žaisminga rankinė

DOVANOS – RITUALAI

dovanos

Dovanoti ritualą, tai dovanoti kokybiško laiko sau, su savimi. Palepinkime tuo, kam galbūt dažnai pagailime pinigų.

1. Jauki erdvė 2. Švari aplinka 3. Šilkas

PRAKTIŠKOS DOVANOS

dovanos

Nieko nėra geriau už dovanos, kurios atrandą vietą mūsų kasdienybėję ir taip pat primena apie žmogų, kuris tai padovanojo.

1. Jogos kilimėlis 2. Gertuvė 3. Bambukinis dantų šepetėlio dėklas 4. Aromaterapinis oro drėkiklis 5. Maišeliai

PADOVANOK ĮSPŪDŽIUS AR GALIMYBĘ IŠSIRINKTI

Įsisukus kasdienybėjė, neabejotinai geriausia dovana – laikas kartu. Štai keletas idėjų:

– Piešimas ant keramikos su kava ar savo atsineštais mėgstamiausiais gėrimais ir desertais – Gėlių Gatvės Keramika, Vilnius.
– Geras filmas visada atranda vietą kasdienybėje. Padovanok išankstinius bilietus į Kino Pavasarį 2020.
– Miesto minimalistui tikrai patiks Urban Earth Lovers kuponas.

Šventinis laikotarpis – be galo stebuklingas, jei pradedame ruoštis anksčiau ir apsaugojame save nuo streso. Tačiau neapsiribokime dovanomis, kur kas svarbiau laikas kartu. Dovanos – tik malonios smulkmenos.

| KRISTINA

 

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT