Skip to content

Tom Ford

DSC_0168

“Kvepalai – tai tarsi nematomas mūsų parašas ore, atspindintis žmogaus asmenybę”.

Turbūt ne kartą kiekvienam iš mūsų yra tekę tai girdėti. Man kvepalai, tai tarsi paskutinis lašas kasdieninei išvaizdai arba paskutinis aksesuaras vakariniui įvaizdžiui. Kvepalai puošia. Ypatingai šie – Tom Ford Black Orchid. Tiesiog neįsivaizduoju dar labiau mano asmenybę atskleidžiančių kvepalų. Šiame 110ml. kvepalų buteliuke telpa kiekviena mano asmenybės smulkmena. Meilė iš pirmo papurškimo.

Tai rytietiškas/šipro kvapas moterims.

Tom Ford atrado ir išgavo labiausiai nepasiekiamą ir elegantišką juodosios orchidėjos aromatą, kurį panaudojo pirmuosiuose kvepaluose moterims.

Tom Ford sukurti šiuos kvepalus įkvėpė paslaptinga ir reta juodoji orchidėja. Kvepalų kvapas primena senuosius, ilgą istoriją menančius kvapus, tačiau su šiuolaikiškumo prieskoniais.

Prabangus ir aistringas kvapas prisotintas tamsiais akordais bei patraukliu juodosios orchidėjos ir prieskonių mišiniu. “Black Orchid” vienu metu yra šiuolaikinis ir visalaikis. 

Viršutinės natos: juodasis triufelis, ylang-ylang žiedai, bergamotė, juodieji serbentai.

Širdies natos: juodoji orchidėja, juodasis vilkdagis, juodieji pipirai, juodosios slyvos, lotoso mediena.

Bazinės natos: noir gourmand akordas (tai juodosios vanilės, kokoso, imbiero, ananasų sulčių, juodųjų razinų mišinys suderintas su šilto pieno nata ir cinamono žiupsniu), pačiulis, smilkalai, sandalmedis, vetiverijos, vanilės lašai.

Kodėl aprašymuose yra labai svarbu kvepalų natos? Kadangi kvapas atiskleidžia per tris pakopas.

Pirmoji pakopa – pradinis įspūdis, kurį mes susidarome apie aromatą, papurkštą ant odos. Jis vadinasi Viršutinė nata. Jis trunka mažiau negu minutę, nes šioje natoje vyrauja silpnai fiksuojami komponentai, tokie kaip citrusai, žaluma.

Antroji pakopa – Širdies nata – pasireiškia iškart po Viršutinės natos, kai tarp odos ir parfumo prasideda cheminė reakcija.

Dar po dešimties minučių (kartais greičiau) pasireiškia Baigiamoji, Bazinė, nata. Ji dar vadinama šleifu

Tik sulaukę visų trijų natų, tai yra ne anksčiau kaip po 15 minučių, galime susidaryti tikrą įspūdį apie aromatą. Kaip mes įsidėmime, įsimename bet kurį aromatą – tai greičiausiai Širdies natos ir Šleifo derinys. Paskutinėje pakopoje dažniausiai yra patalpinami aromatų fiksatorius ir stiprios aromatinės medžiagos, tokias kaip ambra, muskusas, prieskoniai, sandalas ir kt. Jeigu šios medžiagos aromate vyrauja – jis yra stiprus ir ilgai išliekantis, o jeigu šių medžiagų aromate nėra daug – žmogus suvokia tokį aromatą kaip lengvą, gaivų. Jis, kaip taisyklė, nėra ir toks ilgai besilaikantis.

Taigi, geriems kvepalams negali būti taupoma, nes tai žmogaus vizitinė kortelė. O norint atrasti tobulai sau tinkantį kvapą, gali tekti ne kartą apsilankyti kvepalų parduotuvėje. Žinoma, nereikia pamiršti, kad kas tinka vakarui, nevisuomet tiks dienai. Sėkmės ieškojimuose.

|KRST

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.