Jau nuo mažens savo aplinkoje dažnai girdėdavau “cotton’as”, “rinkis medvilnę!”, “kiek sudėtyje medvilnės?” ir taip nesąmoningai išsivystė ne tik medvilnės atpažinimas per lytėjimą, bet ir aukštesnė drabužio pasirinkimo kartelė. “Medvilnė sveikiau ir maloniau prie kūno” – visuomet sako mama, ir tai tiesa. 

Tačiau laikui bėgant ir man vis labiau pasineriant į įvairius research’us paaiškėjo, kad tas švelnus audinys, vadinamas medvilne, tik malonus prie kūno, švelnus, bet tikrai ne sveikas, o tuo labiau nedraugiškas aplinkai. 

Nardant interneto platybėse, akys užkliuvo už tuo metu nelabai populiaraus žodžių junginio – organic cotton. Neslėpsiu, labai dažnai žodis “organiška” man kelia daugiau klausimų nei pasitikėjimą – įprasta tuo pasinaudoti kaip reklaminiu triuku. BET. Tą kartą įtikėjau ir dalinuosi su jumis. 

medvilnė
Švarkas | Vintage Palaidinė | Fast Kelnės | Second organiškos medvilnės | & other stories
Rankinė | Fast Sportbačiai | Converse

Kas yra organiška medvilnė?

Organiška medvilnė – medvilnė, gaminama gaminama ir sertifikuojama pagal ekologinės žemdirbystės standartus. Jos gamyba palaiko dirvožemio, ekosistemų ir žmonių sveikatą, naudodama natūralius procesus, o ne dirbtinius išteklius. Svarbiausia tai, kad auginant ekologišką medvilnę griežtai draudžiama naudoti toksiškus chemikalus ir GMO. Vietoje to, gamyboje apjungiamos tradicijos, inovacijos ir mokslas, kuris yra naudingas ne tik mums, aplinkai, bet ir skatina geresnę gyvenimo kokybę. 

medvilnė

Ką reikėtų žinoti apie organišką medvilnę?

MAŽINAMAS APLINKOS PĖDSAKAS 

Auginant organišką medvilnę nenaudojami toksiški chemikalai, todėl nepažeidžia dirvožemio, mažiau veikia orą ir sunaudoja 71 % mažiau vandens bei 62% mažiau elektros energijos. 

SKATINA SAUGŲ DARBĄ IR GERESNĮ GYVENIMĄ

Augindami ekologišką medvilnę ūkininkai ir jų šeimos nariai yra saugūs. Jie nėra veikiami toksiškų chemikalų savo aplinkoje, maiste, vandenyje. 

96% atliekų yra kompostuojamos; 96% ūkininkų gali savo laukiuose taip pat auginti ir maistą; 97% ūkių į savo veiklą įtraukia ir moteris.

POVEIKIS MŪSŲ MAISTO SISTEMAI

Ekologiška medvilnė auginama iš ekologiškos medvilnės sėklų. O medvilnės sėklų aliejus naudojamas įvairiuose maisto produktuose: sausainiuose, traškučiuose. Seklomis taip pat maitinami gyvuliai. Ir nors medvilnės pluoštas nėra tai, ką mes naudojame mityboje, tačiau šalutinis produktas patenka į mūsų maisto racioną. 

ATEITIES MEDVILNĖS MODELIS

Iki 2025 m. 2/3 pasaulio gyventojų gali patirti vandens trūkumą. Ar žinojai, kad įprastiems medvilniniams marškinėliams pagaminti reikia net 2 700 l. vandens!!! Kai tuo tarpu organinė medvilnė yra 80% maitinama lietumi, todėl sumažinamos vandens sąnaudos. Chemikalų nebūvimas taip pat reiškia, kad vanduo yra švaresnis ir saugesnis.

SĄŽININGA TVARUMO KAINA

Pirkdami ekologišką medvilnę investuojate į vandens išsaugojimą, švaresnį orą, geresnį dirvožemį ir ūkininkų pragyvenimo šaltinį. 

medvilnė

SKAIČIAI

Per vienus metus organiškos medvilnės ūkiai vidutiniškai sutaupo:
218 bilionus vandens = 87 201 olimpinius baseinus

288.7 milijonus kW elektros = tiek sunaudoja viena 60 kW lemputė per 549 314 metus

92.5 milijonus kg. CO2 = tiek reikėtų norint apvažiuoti 13 572 partus alpino žemę automobiliu

KAIP ATPAŽINTI ORGANIŠKĄ MEDVILNĘ PARDUOTUVĖJE?

Vien dėl to, kid drabužis yra pažymėtas žodžiu “organiškas” ant etiketės – jis nėra ekologiškas. Medvilniniai drabužiai yra ekologiški tik tuo atveju, kai jie yra sertifikuoti pagal ekologiškos medvilnės standartą.

OCS (Organic Content Standart) reiškia jog patikrintas ekologiškų medžiagų būvimas ir jų kiekis galutiniame produkte. Bei sekamas žaliavos kelias nuo šaltinio iki galutinio produkto. GOTS (Global Organic Textile Standart) – užtiktina, kad drabužis būtų gaminamas tvariai ir būtų socialiai atsakingas. 

| KRISTINA

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT