Skip to content

RITUAL: COFFEE

Kiekvienas turime keistų pažinčių, būtent tokia ir yra mano pažintis su kava. Viskas prasidėjo nuo Karamelinės Macchiato su dviem šaukšeliais cukraus (??!!). Tiršta nuo milžiniško kiekio karamelės ir dar tiek pat cukraus. Skanumą supratau kaip beveik kavos skonio nejutimą. Pusantrų metų tai buvo mano favoritas nr. 1. Dabar vien nuo tokio saldumo minties apsąla gomurys.

Laikui bėgant Karamelinę Macchiato pakeitė Latte su crème brûlée sirupu. Labai lengva ir lengvai saldi kava. Dar dabar vėsiais vakarais renkuosi būtent ją. Drąsiai pavadinčiau praeitų metų vasaros atradimu.

Na, o prieš keletą mėnėsių atradau juodos kavos skonį. Supratau, kad kava, tai kelionė per skonius. Ji visuomet vis kitokia, visuomet vis kitaip žavi. Supratau, kad kava turi būti ne rutinos dalis, kad kava turi būti ne energijos šaltinis, ne maisto pakaitalas, o gražus dienos ritualas. Kavą turi jausti ir pažinti, turi skirti jai laiko, susikoncentruoti į ją, nes tik tuomet ji atsiskleis.

DSC_0048-compressor

Nei aš, nei aplinkiniai niekad nebūtų pagalvoję, kad ateis tokia diena, kai aš rytais pati namuose kavinuke virsiuosi Espresso. Verduosi, pati netikiu, bet šypsausi ir mėgaujuosi.

O mano viena artimiausių draugių mane naudoja kaip pavyzdį aplinkinams, kad prie juodos kavos reikia pribręsti, ne tiek kiek pribręsti, bet paragauti ir susipažinti su skirtingomis, su kokybiškomis pupelėmis. “Mano draugė seniau gėrė Karamelinę Macchiato su dviem cukraus, dabar geria Cold Drip’ą.”

Taip, Cold Drip’as man yra vienas didžiausių 2016 metų atradimų.

Kalbant apie artimus draugus – tai taip pat labai pastūmėjo į kavos pažinimą. Turiu ne vieną draugę, draugą, kurie dirba su kava, tai nori nenori kiekvieną dieną sužinai bei atrandi kažką naujo.

Tokia ta mano keista, bet labai graži ir labai artima pažintis su kava.

DSC_0054-compressor-compressor

espresso puodeliai / japanese porcelain

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.