Skip to content

RAINY SUMMER DAYS

Kaip man patinka lietingos vasaros dienos, jos padeda susikaupti, viską apmąstyti, atsipalaiduoti – tarsi nuplauna visus rūpesčius, mintis, kurios neduoda ramybės ir leidžia “plaukti” teisinga linkme.

Šiandien rytą pradėjau nuo atsakymo į draugo iškeltą klausimą: Kodėl didžioji dalis Lietuvos žmonių, 24/7, žiemą/vasarą, dieną/naktį, rengiasi juodai?

Iš pirmo žvilgsnio, juoda spalva – amžina klasika, saugus variantas, (nors žinoma, kaip ir visuomet galima suklysti, nes net ir nuo galvos iki kojų apsirengus juodai, nieks negarantuoja, kad atrodysi puikiai), taip pat tai rodo žmonių racionalumą, rimtumą, būdo uždarumą. Kaip ir nieko blogo, bet kaip ir nieko gero. Iš tiesų manęs buvo reikalauta, atsakant į šį klausimą, nusakyti, ką tai pasako apie visuomenę ne iš teigiamos, bet būtent iš neigiamos pusės. Atsakymui turėjau lygiai 10min., tada tokios buvo pirmos į galvą šokusios mintys:

Pirmiausia – didžioji dalis lietuvių neturi didelių pajamų, kad galėtų atsižvelgiant į sezoniškumą bei tendencijas formuoti vis kitą garderobą. Todėl renkasi tai, kas metų metus neatsibosta ir tai, kas per daug nekrenta į akis, ir, žinoma, tai, kas nenuskriaudžia piniginės.

Bijo apsipirkinėti padėvėtų drabužių parduotuvėse, ką daro absoliučiai visas pasaulis, ne tik norint sutaupyti daug pinigų ir investuoti juos kitur, bet ir siekiant atrodyti išskirtinai. Fast Fashion (Zara, Mango ir t.t.) – jau seniai nebemadinga. Aplamai, dauguma bijo ten net koją įkelti, nes nu ką kiti pagalvos. Po truputį, mažais žingsneliais, bandome “išlipti” ir provincialumo. Dar ne dabar, bet tikiu, kad “išlipsim”. Tas lėtas judėjimas atsiremia į baimę.

Dauguma bijo išlipti iš apibrėžimų, nuostatų. Kitaip – bijo išlipti iš komforto zonos, kuri nebūtinai yra jiems komfortiška, kuri turi būti komfortiška, nes taip sugalvojo kiti.

Didelę įtaką daro ir tai, kad daugumai nėra svarbu kaip jie atrodo, todėl stengiasi neišsiskirti, neturi jokių reikalavimų savo aprangai, spalvoms, o tuo labiau aksesuarams.

Žinoma, nuo tamsių spalvų neatsiejamas ir nenuspėjamas šalies klimatas, kuris dažniausiai pilkas ir niūrus. Juk žymiai papraščiau yra išgyventi susiliejant su aplinka.

Taip, dabar visas pasaulis iš ėsmės rengiasi tamsiai, taip madinga ir pan. Bet kalbu ne apie pastaruosius metus, o aplamai. Ir dar kartą pabrėžiu, kad buvo prašoma atsakyti į tai iš negatyviosios pusės.

Tokios buvo mano rytinės mintys, o kokia Jūsų nuomonė apie tai?

(Primenu, tai nėra nei gerai, nei blogai, yra taip, kaip yra.)

 

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.