Skip to content

What Is The Opposite Of Fast?

Kiek mažiausiai kartų esi dėvėjusi drabužį, kai jis tapo užmirštu giliai spintoje arba keliavo tiesiai į konteinerį? 4? 9? Atlikus greitosios mados vartojimo įpročių tyrimą paaiškėjo, kad jei žmonės anksčiau vieną drabužį dėvėdavo bent 40 kartų ir tik tuomet su juo atsisveikindavo, dabar apsiribojama vos 7 kartais. (O ką bekalbėti apie pavienius daiktus, kuriuos įsigyjome, bet šie taip ir neatrado vietos mūsų spintoje). Žinoma, greitosios mados gaminių kokybė dažniausiai yra itin prasta, todėl vertėtų žvelgti sąmoningiau į tai, ką perkame, dėvime ir rinktis kokybiškesnius gaminius. Tačiau neretai pastarieji yra visuomenės laikomi prabangos preke, o vietinių dizainerių drabužiai vadinami „neįperkamais”.

Bet paskaičiuokime garsiai. Vieni basic balti marškinėliai greitosios mados parduotuvėje vidutiniškai kainuoja 15 €, tačiau po dviejų skalbimų atsiskleidžia drabužio kokybė: pasirodo siūlai, audinys išsitampo, o dėvint atrodo nei šiaip, nei taip. Perkame naują. Pora skalbimų ir vėl istorija kartojasi. Ir taip porą kartų per sezoną. Vieni basic balti marškinėliai, kurie yra pagaminti iš ekologiškos medvilnės, malonūs ir draugiški, kūnui, yra sukurti vietinių dizainerių, vidutiniškai kainuoja tris kartus brangiau. O nešiojame vėl ir vėl, paremiame vietinius kūrėjus bei skatiname atsakingą madą. Ir nebūtinai tai marškinėliai, suinvestavus į vieną kokybišką daiktą – tuo metu išleidžiame neretai skaudžiai, tačiau ilgoje perspektyvoje mes net sutaupome: pinigų, žemės išteklių ir laiko!

mada

Tikrai ne visuomet ir man pavyksta atsispirti greitąjai madai, tikrai ir man kartais nutinka taip, kad tas sąmoningumas pasilieka už parduotuvės durų, bet taip pat greitai sugrįžta su kiekvienu nusivylimu. Tad dalinuosi tuo, kuo gyvenu ir tikiu, kad geri įpročiai ne tik palengvina gyvenimą, bet ir pagerina spintos turinį! O kas geriau padeda keisti įpročius, jei ne geri pavyzdžiai, tiesa?

O šiandien dėmesio centre – antrų rankų mada – D.Efect paltas, kurį visiškai naują, kaip ir užsimezgusią pažintį su viena mano mėgstamiausių stilisčių, pavyko sumedžioti Instagram!

Kitą kartą papasakosiu kur medžioti antrų rankų madą!

| Kristina


2 Comments

 1. As

  Na, negalėčiau sutikti. Ypač prižiūriu drabužius, turiu tiek Lt dizainerių tiek fast fashion, ir nepasakyčiau, kad kokybė itin skiriasi. Turiu drabužių iš Zaros, kuriems gal jau 8 metai ir jie vis dar atrodo kaip nauji, ir turiu drabužių iš dizainerių, kuriuos užsidėjau vos keletą kartų, nes taip ir neprigijo-ar ne mieli ant odos, ar glamžosi labai stipriai, ar nusitrina piešinys ir pan.

  • KRST

   Žinoma, pritariu tau :)
   Nesmerkiu greitosios mados, kaip ir sakai, aš ir pati turiu drabužių, kuriuos nešioju n metų. Viską lemia tinkamas pasirinkimas, o būtent tuo ir noriu dalintis :) Kol kas pradėjau nuo saugių variantų!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.