Pėdkelnės – mados industrijos plastikiniai šiaudeliai | 6 atsakingos opcijos + patarimas

Rytais, kai rudens saulė dar maloniai spigina į veidą, tačiau lengvas šaltukas jau nepaleidžia vienintelės minties – ‘kada prasideda šildymo sezonas?’ – spintoje pradedame ieškoti pėdkelnių.

pėdkelnės

Pėdkelnės, seniau atrodžiusios kaip vienas svarbiausių vaikų ir vyresnio amžiaus moterų atributų, jau kurį laiką išlieka rudens mados tendencijų aukštumoje. FENDI, GUCCI, Saks Pots – nuo logotipais margintų iki ryškių spalvų ar net baltų, kurios seniau asociavosi su seselėmis ar senų laikų moksleiviais, pasipuošusiais į rugsėjo pirmąją, dabar – looks modishly cool again.

pėdkelnės

BUY WEAR RIP REPEAT?

Mados madomis, tačiau pėdkelnės gaminamos iš nailono – plastiko, joms suirti reikia daugiau nei 30 metų (taip, visos jos, kurias esame išmetusios, dar tebėra!). O kiek jų išmetame po vieno karto? Lygiai kaip tai darome su plastikiniais šiaudeliais, vien Amerikoje, kiekvieną dieną jų išmetama apie 500 milijonus, o tuo tarpu pėdkelnių kiekvienais metais – apie 2 milijardus. Skirtumas tik vienas – plastikinių šiaudelių jau atsisakome, o pėdkelnes dar vis dėvime po vieną kartą.

Kokia išeitis? Rinktis atsakingai ir nepagailėti pinigų, patirtis rodo, kad vienos brangesnės tikrai pasiteisina ir net padeda sutaupyti!

6 PREKĖS ŽENKLAI, KURIE IŠGELBĖS NUO WEAR AND TEAR AKIMIRKOS

SWEDISH STOCKINGS

Mano mėgstamiausias tiek dizaino, tiek indėlio į atsakingą madą prasme, prekės ženklas, kurio kolaboracija su GANNI – vienas gražiausių dalykų pėdkelnių srityje.

SWE – S pėdkelnės bei kojinės gaminamos iš nailono ir poliamido, kuris gaunamas perdirbus sportinius drabužius. SWE – S taip pat išsiskiria tuo, kad visą produkciją gamina zero waste fabrikuose, kurie veikia atsinaujinančios saulės bei vėjo energijos pagalba.

Gamyboje naudojami tik veganiški dažai, taip pat pakartotinai panaudojamas 50% gamyboje reikalingo vandens.

Tiesa, SWE – S mainais į nuolaidą surenka senas kitų prekės ženklų pėdkelnes.

CHARNOS RE,CYCLED

Įrodymas, kad ir laikui nepavaldūs prekės ženklai gali pasikeisti iš ėsmės. Britų prekės ženklas gamina pėdkelnes iš kitų pėdkelnių gamybos likučių. Taip gamyboje sutaupoma iki 90% vandens, o ir prekes pakuoja į perdirbtą popierių.

nuotrauka pasiskolinta iš I LOVE HOSIERY

GUDRUN SJODEN

Švedų prekės ženklas skirtas visoms, kurios mėgsta ryškias spalvas ir atsakingą madą – pėdkelnės gaminamos iš 90% perdirbto poliamido!

THE LEGWEAR CO

Australų prekės ženklas pasižymi ne tik atsakingomis pėdkelnėmis, kurios gaminamos iš senų, tačiau pasižymi ir pasitikėjimu savo produktu – taikoma net iki 60 dienų prekės grąžinimo garantija!

WOLFORD

Kai prabangos prekės ženklai priima atsakingus sprendimus – juos priima inovatyviai ir kiek kitaip nei kiti. Pėdkelnės iš žvėjų tinklų ir vandenynuose rasto plastiko? Taip, pasislėpusios po micro fish scale pavadinimu!

THOUGHT

Švelnus bambuko pluoštas ir perdirbtas poliesteris – prabangus kiek storesnių pėdkelnių, primenančių mokyklą, atgimimas. Tiesa, bambuko pluošto dėka, šios pėdkelnės turi antibakterinių savybių.

KAIP DĖVĖTI PĖDKELNIŲ PORĄ DAR ILGIAU?

Visos esame ne kartą šiek tiek įplyšusias pėdkelnes bandžiusios taisyti nagų laku. Tam kartui tikrai puiki išeitis, tačiau viskas aišku, kad sugrįžus namo jos keliaus tiesiai į šiūkšlių dėžę. Kaip galime pratęsti pėdkelnių ‘galiojimo laiką?’

IŠPURKŠK PĖDKELNES PLAUKŲ LAKU

Plaukų lakas padeda sustiprinti pėdkelnių paviršių, žinoma, nereikėtų labai persistengti. Užtenka padengti lengvu sluoksniu.

PRIEŠ DĖVINT NAUJĄ PORĄ – IŠSKALBK

Vėsus vanduo + krakmolas!

PLAUK TIK SKALBINIŲ MAIŠELYJE

Mama mane yra išmokius tikriausiai visų įmanomų drabužių saugojimo pamokų, tad viską skalbiu specialiuose maišuose. Pėdkelnės ne išimtis!

Kokybiškos pėdkelnės + tinkama jų priežiūra = kiek atsakingesnis ir aplinkai draugiškesnis žingsnis!

| KRISTINA

 

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT