Neslėpsiu, liną ilgus metus buvau nuvertinusi. Man, spėju, kaip ir daugumai, jis asociavosi su ’90-ųjų lininiais kostiumėliais, kurių kelnės buvo su lygiai, teisingai ‘užlygintais’ kantais. Ir regis jos niekad negalėjo atrodyti gražiai. Tačiau laikas bėgo, suvokimas keitėsi, o ir pati ne tik kelner su kantu pradėjau nešioti, bet ir atsigręžiau į lino gaminius.

Linas tapo neabejotinu 2019-ųjų vasaros atradimu, kuomet vintažinėje parduotuvėje įsigyjau 100% lininius marškinius už 3 EUR. Pamaniau, kad tokios kokybės drabužį, jei netyčia jis neįsipaišytų mano spintoje, rasiu kam perleisti. Tačiau atėjus karščiams lininiai marškiniai tapo vienu pagrindinių spintos elementų. O kiek vėliau spintą papildė balta, lininė NOEQUAL suknelė, kurioje norisi gyventi. Dar turbūt ir todėl, kad ji ne tik itin aukštos kokybės, bet yra kurta bei pagaminta Lietuvoje.

NOEQUAL

Linas – prabangi medžiaga, pasižyminti ypatingomis sąvybėmis. Taip pat yra viena iš nedaugelio medžiagų, kurios pilnai suyra.

NOEQUAL
NOEQUAL

Linas yra patvarus, jo nemėgsta kandys ir yra gražiausias savo natūralios spalvos, kuri gali būti dramblio kaulo, ruda, pilka.

Linas puikus aukštos temperatūros palydovas, kadangi sugeria drėgmę nelaikydamas bakterijų. O yra stipresnis, kuomet šlapias ir su kiekvienu plovimu tampa vis minkštesnis, malonesnis kūnui. Dėvint lininius drabužius su kiekviena diena jie tampa vis labiau artimi mums!

NOEQUAL

Taip pat linai, iš kurių gaminama medžiaga, yra nepaprastai universalūs. Kiekviena lino augalo dalis naudojama vertingam produktui sukurti – nešvaistoma, o gamyba labai ekonomiška. Linų šalutinis produktas – linų sėmenų aliejus. Linai yra atsparūs, gali augti nederlingoje dirvoje, sunaudodami kur kas mažiau vandens nei medvilnė.

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija teigia, kad linai sunaudoja 13 kartų mažiau pesticidų nei bulvės, tačiau tai sudaro tik maždaug 1% viso pasaulyje naudojamo drabužių pluošto. Keista, tiesa?

Rankinė | Vintage

Ši vasara taip pat paneigė mitą, kad lino audinio drabužiai, tinkami tik laisvalaikiui sodyboje. Puikiai suskamba ir mieste: su romantiškais bateliais bei mano daugiamečiu vasaros favoritupintu krepšiu.

| KRISTINA

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT