Skip to content

Juozas Statkevičius Haute Couture Show And Backstage

IMG_0154

Nespėjus praūžti Fashion Vilnius festivaliui (plačiau čia) gavau pasiūlymą prisidėti prie Juozo Statkevičiaus šou užkulisių ir įgyvendinimo. Apie J.Statkevičių, manau, pasakoti tikrai nereikia. Bendradarbiauti su juo teko pirmą kartą. Paprastas, sukalbamas, aiškus ir laaabai pajuokauti mėgstantis žmogus. Į kolektyą įsiliejau be pastangų. Atrodė, kad šimtą metų kartu dirbame. 13h. didelio darbo, milžiniška patirtis, neapsakomai smagus darbas ir dar didesnės emocijos pasibaigus šou.

Mados šou užkulisiai – kaip verdantis vanduo – sujudimas nuo pat ankstyvo ryto, žmonės lakstantys pirmyn ir atgal, karts nuo karto pasigirstantys šūksniai, dingstantys ir vėl atsirandantys daiktai, kylantis modelių neramumas, nesuskaičiuojamas kiekis kavos ir panika likus 5min. iki šou. Tai pojūčiai, kuriuos norisi išgyventi vėl ir vėl. Užkulisiai turi neaprėpiamą kiekį nesuvokiamo žavesio. Tuo mada, mados šou ir yra žavūs. Jie greiti, spalvoti, įvairiapusiški,  nuolat besikeičiantys.

1k

Darbą atperka milžiniškos emocijos. Nežinau ir turbūt dar ne greitai sužinosiu ką patiria kūrėjas, jei mes, būdami šalia, patiriame nesuvokiamas emocijas. Tik prasidėjus šou širdis pradeda plakti greičiau. Pamatau kiekvieną modelio žingsnelį, kiekvieną pasisukimą, kiekvieną batelių kulniuko sulingavimą, kiekvieną staigesnį judėsį, kiekvieną šokėjo/barmeno pajudėjimą. Ant podiumo – kievienas yra svarbus, kiekvienas atlieka savo vaidmenį ir turi jį įgyvendinti iki galo. Pastebiu viską ir spėju pagalvoti, kaip mato žiūrovas ir ar kažkokia nepavykusi smulkmena jam nekris į akis. Pasibaigus abiems šou negalėjome suvaldyti emocijų. Per 13h. išgyvenau nesuskaičiuojamą kiekį emocijų.

Pats šou kaip ir reikėjo tikėtis – buvo įspūdingas. Žinoma, priminė Chanel Fall-Winter 2014/15 Ready-to-Wear šou, kuriame buvo imituojama parduotuvė. Tačiau tai nesugadino kolekcijos žavesio. Lietuvos lygiu, tai buvo wow ir be prošvaisčių, kad artimiausiu metu kažkas pasivytų J.Statkevičių.

Aplodismentai.

(trumpą video galima pamatyti čia)

IMG_0162 IMG_0163 IMG_01582kIMG_0156IMG_0155

 | KRST

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.